TŘÍNOHÉ TOČNY

Konstrukce:

Konstrukce točny zajišťuje dostatečnou tuhost sestavy a požadovanou nosnost. Uložení nosné konstrukce otočného talíře je bez vůlí a použitý druh pohonu umožňuje zcela tichý chod při malé spotřebě el. energie. Smysl otáčení točny lze reverzovat a rychlost (pevný převod) nastavit dle požadavků zákazníka od cca. 3 ot./min do 10 ot./min. Točny jsou určeny pro použití ve vnitřním prostředí.

Základnu točny tvoří třínožka z ocelového profilu. Její konce opisují pomyslnou kružnici a jsou opatřeny stavěcími šrouby s aretací pro přesné vyrovnání točny do horizontální polohy. Ze středu třínožky vychází hřídel, na kterém se otáčí unašeč. Ten je uložen ve dvojici valivých ložisek a poháněn přes řemínkový převod elektromotorem. Na unašeči je upevněna konstrukce s otvory pro upevnění talíře a úpravou k jeho vystředění. Ocelové díly točny jsou povrchově upraveny lakováním, nebo galvanicky pokoveny. Elektromotor točny je z bezpečnostních důvodů napájen ze síťového adapteru malým střídavým napětím 12 V, 50 Hz. Na jednom rameni třínožky základny je upevněna krabice pro zapojení elektroinstalace, na boku krabice najdeme přepínač reverzace otáček a výstup přívodního kabelu o délce tří metrů. Konec kabelu je opatřen konektorem pro připojení k síťovému adapteru a do kabelu může být osazen vypínač.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek
třínohá točna bez talíře vyrovnání polohy detail pohonu třínohá točna s kruhovým talířem

Typy točen a ceny

Točny popsané konstrukce jsou běžně vyráběny ve třech velikostech dle nosnosti a dodávány bez talíře (viz. fotografie „třínohá točna bez talíře“). Počet otáček za minutu určuje po dohodě zákazník.

typ T15
Nosnost: 15 kg
průměr talíře: do 50 cm
výška: ~ 20 cm
doporučené otáčky 3 ot./min
napájení: 9V, 50 Hz přes síťový adapter (zahrnut v ceně)
příkon: ~ 10 VA
CENA: 4950,- Kč bez DPH 20%

typ T30
Nosnost: 30 kg
průměr talíře: do 70 cm
výška: ~ 23 cm
doporučené otáčky 3 ot./min
napájení: 12V, 50 Hz přes síťový adapter (zahrnut v ceně)
příkon: ~ 20 VA
CENA: 6300,- Kč bez DPH 20%

typ T80
Nosnost: 80 kg
průměr talíře: do 80 cm
výška: ~ 27 cm
doporučené otáčky 2,5 ot./min
napájení: 12V, 50 Hz přes síťový adapter (zahrnut v ceně)
příkon: ~ 20 VA
CENA: 8800,- Kč bez DPH 20%

Při odběru více jak dvou točen poskytujeme slevu.

Provedení s talířem

Točny je možno objednat včetně talíře, připevněného na nosnou konstrukci. Vesměs se jedná o rovnou kruhovou desku, jejíž obvod je po upevnění na nosnou konstrukci zafrézován do přesného tvaru kružnice. Cena potom závisí na druhu materiálu, tvaru, tloušťce a povrchové úpravě talíře a sjednává se dohodou.

Atypická provedení

Odlišné parametry točen (jiná nosnost, výška, konstrukce pro uchycení předmětu, délka přívodu a pod.) je nutno vždy dohodnout. Výsledná cena potom vesměs vychází z cen základních typů.

MALÉ TOČNY

Jsou vhodné pro aranžování malých předmětů ve výlohách a interiérech prodejen či na výstavách. Nosné konstrukční díly točny (základna, talíř) jsou vyrobeny z hliníkového plechu s povrchovou úpravou lakováním, uvnitř základny je uložen el. motorek s převodovkou, jejíž výstupní hřídel je pevně spojen s talířem. Základna je na spodní straně opatřena pryžovými nožkami, na pracovní ploše talíře je nalepena pryžová podložka. Točna je napájena bezpečným napětím ze síťového adaptéru tenkou, ohebnou dvoulinkou.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Nosnost: 0,8 kg
průměr talíře: 10 cm
výška: 6,5 cm
doporučené otáčky 7,5 ot./min
napájení: 9V, 50 Hz přes síťový adapter (zahrnut v ceně)
příkon: ~ 5 VA
barva černá
CENA: 1680,- Kč bez DPH 20%

TOČNY ZÁVĚSU

Propagovaný předmět je zavěšen pomocí silon. vlasce či tenkého provázku na otáčejícím se výstupním hřídeli točny, která je připevněna například na stropě výlohy, či na její stěně pomocí montážního úhelníku.

Výstupní hřídel točny je uložen v kuličkovém ložisku základny a pevně spojen s výstupním hřídelem převodovky s elektromotorkem. Nosné konstrukční díly točny (základna, kryt, montážní úhelník) jsou vyrobeny z hliníkového a ocelového plechu.. Točna je napájena bezpečným napětím ze síťového adaptéru tenkou, ohebnou dvoulinkou.

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Nosnost: 3 kg
průměr základny: 8 cm
výška: 7 cm
doporučené otáčky 7,5 ot./min
napájení: 9V, 50 Hz přes síťový adapter (zahrnut v ceně)
příkon: ~ 5 VA
barva bílá
CENA: 1990,- Kč bez DPH 20%


Vyrábí a dodává: ing Jiří Žáček, Praha
tel.: 224 948 631, mobil: 602 835 286
jzacek@upcmail.cz, zacek.eg@tiscali.cz, tel. provozovna: 311 684 367
Na hlavní stránku